Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl Mozė su ragais?

01.17 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Pasaulyje yra per 7000 kalbų. Yra keistuolių, kurie moka ir 50 kalbų, bet apskritai normalus žmogus – vieną dvi tris užsienio kalbas. Tai ką daryti, jei tu be galo smalsus, o tave dominanti informacija nemokama kalba? Seniai patikrintas būdas – vertimas. O vertimais profesionaliai užsiima vertėjai – tai tokia profesija... na, gal ir pašaukimas. Greičiausiai senumu galinti palenktyniauti ir su pačia seniausia profesija – juk reikėjo kažkaip susišnekėti pirmykštėms gentims!

Ką mes žinome apie vertėjo profesiją? Ko reikia norint tapti vertėju ir kas apskritai juo gali tapti? Ką girdėjote apie briuselinį Vertimų direktoratą ir kokia lietuvių kalbos padėtis jame? Ir kur geriausi bei sertifikuočiausi vertėjai rengiami Lietuvoje?

Prie Smetonos šįkart sėdės ir Vertimo studijų katedros vedėja profesorė Nijolė Maskaliūnienė, o jiems talkins Filologijos fakulteto studentė Severija Marija Banaitytė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai