Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kalbos politika Lietuvoje: visa tiesa iš pirmųjų lūpų be makaronų kabinimo

01.10 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Kalbos politika apipinta mitais. Dažniausiai apie ją išgirstame kokio nors skandalėlio konteste: tai liepė lietuviškai pavadinti „Open beach", tai Maisto ir veterinarijos tarnybai užkliuvo produkto ar įmonės pavadinimas...
Išmanymo apie kalbos politiką ir šiaip mums stinga, o kur dar nuolatinis maitinimas melagienomis. Vis dar esama politikų ir žurnalistų, kurie nustemba sužinoję, kad Kalbos komisija ir Kalbos inspekcija yra atskiros įstaigos, nesusietos pavaldumo ryšiais: Komisija yra politikos formuotoja ir ekspertinė įstaiga, o Kalbos inspekcija prižiūri teisės aktų laikymąsi ir konsultuoja.

Tai kaip viskas vyksta ir tiesų? Ar esama valstybių be kalbos politikos? Kodėl ir kiek ta politika mums svarbi? Ar Lietuva išsiskiria pasaulio kontekste?

Prie Smetonos šįkart sėdės ir apie kalbos politiką pasakos Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas ir Lietuvių kalbos katedros dėstytojas Audrius Valotka, o jiems talkins Filologijos fakulteto studentė Teresė Pučinskaitė-Barkauskienė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai