Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Iš ko daromi macai?

12.20 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Žydai Lietuvos kultūroje – ir skaudi, ir įdomi, ir pamokanti istorija. Iki paskutinio karo nei Lietuvos kaimo, nei miestelio be žydų įsivaizduoti negalime. Tai buvo mūsų ir kaimynai, ir tautosakos personažai, ir ekonominiai konkurentai... Visose gyvenimo srityse. Deja, skaudi ir negailestinga Šoa bei po to sekęs sovietų penkiasdešimtmetis nukirto šią mūsų visuomenės ir kultūros šaką. Arba beveik nukirto. O gal vis dėlto dar esame kartu? Apie tai ir pakalbėsime.

Taigi, kada žydai atsirado Lietuvoje? Ar jie tebėra mūsų kultūros dalis? Kokiomis kalbomis kalba Lietuvos žydai? Ar antisemitizmas lietuvio kraujyje? Kas pirmieji pilietines teises suteikė žydams Lietuvoje? Pasaulinio garso žydai, kurių šaknys Lietuvoje – ar turėtume mes jais didžiuotis? Kiek ir ko sužinome apie žydus šiandieninėje mokykloje?...

Prie Smetonos šįkart svečiuosis Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas, žydų kultūros Lietuvoje tyrinėtojas humanitarinių mokslų daktaras Mindaugas Kvietkauskas. O jiems talkins doktorantė Samanta Kietytė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai