Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip apsisaugoti nuo kibernetinių sukčių?

2023-05-30, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Pastaruoju metu vis dažniau girdime apie atvejus, kai kibernetiniai sukčiai iš gyventojų išvilioja didžiules pinigų sumas. Per el. paštu atsiųstas nuorodas į įrenginius taip pat įdiegiamos ir kenkėjiškos programos. Anksčiau į sukčių akiratį dažniausiai pakliūdavo senjorai, tačiau tobulėjant šioms schemoms nuo jų tapo sudėtinga apsisaugoti visiems gyventojams. Kaip atskirti, ar atsiųstas laiškas ar žinutė yra tikra, ar tai – sukčiai? Ar išties atvejų daugėja? O ką daryti, jei jau paspaudėme ant neaiškios nuorodos? Daug problemų kelia ir vis tobulėjantis dirbtinis intelektas. JAV jau atsiranda atvejų, kada telefoniniai sukčiai pinigus išvilioja naudodami pažįstamo asmens balsą. Ar įmanoma pasirengti tokiems sukčiavimo atvejams?

Kalbame su Policijos departamento komunikacijos skyriaus vadovu Ramūnu Matoniu, prof. dr. Renata Danieliene ir ESET Lietuva atstovu Luku Apyniu.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai