Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skorina liks mūsų, nes yra be ūsų!

2017-03-11, Šeštadienis 08:00
Inga Berulienė

2017 metais kovo mėnesį pradedame kartu su Europa minėti Pranciškaus Skorinos Prahoje išleistos Biblijos 500 metų sukaktį. Pirmojo ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės spaustuvininko garbė priklauso Pranciškui Skorinai, Baltarusijos raštijos pradininkui, žymiam Renesanso epochos vyrui. Polocko pirklio Luko Skorinos vyresnysis sūnus, apie 1520 m. atvyko iš Prahos į Vilnių. Kartu buvo perkelta pirmoji LDK spaustuvė, kuri Lietuvoje tiesiogiai formavo spausdintos knygos kultūrą. Ką tik praūžusioje Vilniaus knygų mugėje pristatant LMA Vrublevskių bibliotekos leidinį Pranciškaus Skorinos Biblijai – 500 ši istorinė figūra, jungianti Rytus su Vakarais, tapo ryškiu lietuvišku ženklu pasaulyje. Naujai išleistoje studijoje – daug atradimų, vienas iš jų – kaip atrodė P. Skorina, o buvo gi jis be ūsų.

Laidoje dalyvauja literatūros istorikas dr. doc. Sigitas Narbutas, kalbotyrininkas prof. Sergejus Temčinas, baltistas habil.dr. Ilja Lemeškinas, knygotyrininkė dr. Daiva Narbutienė.

Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai