Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Apie slaptąjį tarpukario diplomatą

2017-11-25, Šeštadienis 08:00
Inga Berulienė

Artėdami į Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejinius metus, vis dažniau prisimename su valstybės kūrimu susijusius reikšmingus įvykius, žmones, o ypač tuos, kuriuos nepakankamai gerai pažinome iki šiol.

Diplomatas Juozas Gabrys Paršaitis-Garliava yra vienas tų, kuris vertinamas labai prieštaringai. Jis kūrė klaidingą informaciją apie save, kad supainiotų ir oponentus, ir bendraminčius. Istorikui ar biografui iš tokių informacijos nuotrupų labai sunku atkurti tikrąjį asmenybės paveikslą. Ar iš tiesų didelių diplomatinių gebėjimų žmogus galėjo pasirinkti politinį valstybininko avantiūrizmą ir šiandien mums neverta prisiminti jo nuopelnų kuriant nepriklausomą Lietuvos valstybę?

Prisiminti ir žinoti šį vardą tikrai verta, sako jaunosios kartos istorikė tyrėja Monika Šipelytė, Šveicarijoje studijavusi Lietuvai svarbius istorinius šaltinius.


Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo85

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai