Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Savaitė partizanų bunkeryje

2017-07-01, Šeštadienis 08:00
Inga Berulienė

Partizanų kovos yra unikalus reiškinys naujausių laikų Lietuvos istorijoje. Savo apimtimi ir trukme, kovojusių ir žuvusiųjų skaičiumi partizanų kovos gerokai skyrėsi nuo kitų kovų dėl nepriklausomybės. Savo poveikiu tautos sąmonei partizanų kovos nustelbia net Antrąjį pasaulinį karą. Šios kovos kelia nuostabą, dar ir dėl to, kad šitokia nelygi kova ir jau pavergtos tautos, ir dar tokiomis nepalankiomis sąlygomis, taip ilgai truko. Lietuvos partizanų kovos vyko apie aštuonerius metus, nuo 1945 iki 1952 pabaigos. Tai labai ilgas ir skausmingas laikotarpis. Tačiau ar jau pilnai ištirtas ir pažintas šis reiškinys kaip istorinis faktas?

Šį kart laidoje ir kalbėsime su jaunais žmonėmis – istorike dr. Aiste Petrauskiene ir Vilniaus universiteto istorijos fakulteto studentu Vykintu Vaitkevičiumi.


Laidą remia spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai