Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Olimpinis muzikos instrumentas obojus

2017-05-06, Šeštadienis 14:00
Julijus Grickevičius

Laidoje „Išmanioji klasika“ išrenkame ir vėl sudedame obojų. Apie obojų, obojininkus ir vieną žymiausių Lietuvos obojininkų – Robertą Beinarį – kalbame „Žinių radijo“ studijoje.

Roberto Beinario kalbinamas obojus klausytojus neabejotinai pakeri savo nuostabiu skambesiu, kuris įvairių kompozitorių dėmesį traukia kelis šimtmečius. Jau Baroko epochoje obojus užėmė ypač svarbią vietą orkestre, po smuiko buvo bene antras pagrindinis instrumentas. Šių dienų orkestruose kaip tik obojus duoda garsą „la“ pučiamųjų muzikantams, prieš pasirodymą derinantiems savo instrumentus. Grojant obojumi, kaip ir bet kuriuo kitu pučiamuoju, labai svarbu taisyklingai kvėpuoti. R. Beinaris pasakoja, kad vieną natą, papildomai neįkvėpus, kadaise jam pavyko ištęsti 1 minutę ir 15 sekundžių! Be to, anot R. Beinario, obojus kaip sudėtingiausias instrumentas yra įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą!

Laidą pristato Lietuvos nacionalinė filharmonija.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai