Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

M. Pitrėnas apie klasikinės muzikos ir dirigavimo madas

2016-11-05, Šeštadienis 14:00
Julijus Grickevičius

Lapkritį ir gruodį ne viena įspūdinga programa gerbėjus nudžiugins Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Modesto Pitrėno. Neseniai didžiojoje filharmonijos salėje įvyko koncertas su V. Urmana ir A. Nigro, lapkritį skambės R. Štrauso ir L. van Bethoveno kūrinių programa, M. Pitrėnas taip pat diriguos Lietuvos kameriniam orkestrui. Gruodžio pradžioje publika pasitiks LNSO, Modesto Pitrėno ir pianisto Luko Geniušo kompaktinę plokštelę. Šios programos teminio bendravardiklio neturi, ryškus įvairovės ir tobulėjimo siekis.

Beveik metus LNSO meno vadovo pareigas einantis dirigentas jau atpažįsta savo bruožų orkestro darbe, bet svarsto, jog metai orkestro vystymuisi reiškia nedaug. Prie kokių kūrinių maestro grįžta nuolat?

Laidoje išgirsime apie Modesto Pitrėno asmeninį ryšį su opera, svarstysime ar egzistuoja klasikinės muzikos ir dirigavimo mados ir kokias tendencijas diktuoja pasaulyje pripažinti batutos meistrai.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai