Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kuo ir kaip kvėpuoja sparčiai kylantis styginių kvartetas „Mettis“?

2016-11-19, Šeštadienis 14:00
Julijus Grickevičius

Laidos dėmesio centre – sparčiai kylantis styginių kvartetas „Mettis“. Studijoje svečiuojasi du kvarteto nariai – smuikininkas Kostas Tumosa ir violončelininkas Rokas Vaitkevičius. Užaugintas labiausiai patyrusių Lietuvos kvarteto žanro pedagogų, „Mettis“ nesileidžia į kūrybinius kompromisus. Solidūs tarptautiniai konkursai, rimtos kamerinės muzikos programos, aukšta kartelė, tai jų skiriamasis bruožas. Tačiau kuo ir kaip kvėpuoja šis kolektyvas viduje? Ar per penkerius metus pavyko pajusti ir išgryninti savo autentišką garsą? Laidoje „Išmanioji klasika“ „Mettis“ nariai dalijasi mintimis apie iššūkius ir sako, kad kvartetui susiformuoti reikia mažiausiai dešimtmečio, o šiuo metu jie daugiausia laiko skiria Vienos klasikų kūrybai.

Nuo 2014 m. kolektyvas yra ECMA (European Chamber Music Academy) narys. 2016 m. grojo prestižinėje „Wigmore Hall“ Londone, pelnė VIII tarptautinio Bordo (Prancūzija) styginių kvartetų konkurso II premiją (skiriamos tik dvi premijos), taip pat buvo apdovanotas specialiu prizu. Tais pačiais 2016 m. kvartetas tapo IX tarptautinio Vittorio Rimbottikonkurso Fjezolėje (Italija)nugalėtoju. 2015 m. Lietuvos nacionalinė filharmonija išleido „Mettis“ autorinį CD „Intromusica“. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai