Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

J. Norvaišienė: Lietuvos klasikinės muzikos publika jaunėja

2016-12-03, Šeštadienis 14:00
Julijus Grickevičius

Vaikų ir jaunimo edukaciniai projektai ne naujiena. Jau senokai suvokta, kad klasikinės muzikos auditorija amžiumi sensta, todėl koncertų rengėjai ieško priemonių kaip privilioti jaunąją auditoriją ir sužadinti jaunojo klausytojo smalsumą. Šią misiją vykdo Filharmonijos koncertai „Visai šeimai“, kurie pritraukia pilnas sales sekmadieniais. Kitas svarbus projektas – „Muzikos enciklopedija. Gyvai“, vykdomas jau šeštus metus, neapsiriboja sostine ir keliauja po mažesnius Lietuvos miestelius. Ciklo rengėjai kiekvienais metais klausytojams pasiūlo originalių, dar negirdėtų programų, dėmesį patraukiančių įdomiomis temomis. „Muzikos enciklopedija gyvai“ pritraukia įvairia muzika besidominčius žmones, todėl programa neapsiriboja vien klasikine muzika.

Pasak koncertų atlikėjų, kiekvienas koncertas, susitikimas yra ypatingas, juo labiau, kai žinai, kad duosi daugiau nei įprastai. Ir iššūkis, nes atlikėjai turi surasti kitokį, prieinamą kalbėjimo su auditorija būdą. Kaip su juo susitvarkė atlikėjai? Kokią muziką atpažįsta jaunoji karta?

Apie tai laidoje „Išmanioji klasika“ kalbamės su viena projekto „Muzikos enciklopedija. Gyvai“ sumanytojų Jurgita Skiotyte-Norvaišiene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai