Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Dž. Bidva: „Muzika skirta ne tik pamaloninti“

2016-12-17, Šeštadienis 14:00
Julijus Grickevičius

Laidos „Išmanioji klasika“ taikinyje – du kameriniai orkestrai ir muzikantų gyvenimo niuansai. Laidos svečias -  Lietuvos kamerinio orkestro ir „Kremerata Baltica“ orkestro koncertmeisteris, smuikininkas Džeraldas Bidva.

M.K. Čiurlionio menų gimnazijos, Lietuvos muzikos akademijos, Paryžiaus konservatorijos absolventas yra kviečiamas į tokius prestižinius festivalius kaip solistas bei įvairiuose kameriniuose ansambliuose. Būdamas kamerinio orkestro „Kremerata Baltica" koncertmeisteriu, groja su pačiu maestro G. Kremeriu, o kartu įrašytas G. Enescu fortepijoninis kvintetas buvo nominuotas Grammy apdovanojimui.

Džeraldas Bidva – nenuilstantis ieškotojas, kuris nestato savęs į kūrybos rėmus. Vienu ryškiausių praeito sezono koncertu tapo ne senieji klasikai, o jo paties atrastas Juliaus Juzeliūno koncertas smuikui ir vargonams.

Kaip jaunystėje muzikas susidorojo su ankstyva laisve ir atsakomybėmis? Kokia atmosfera žymiausiuose Baltijos šalių kameriniuose ansambliuose? Į ką labiausiai kreipia dėmesį Gidonas Kremeris? Ko muzikoje kviečia ieškoti Džeraldas Bidva išgirsite šį šeštadienį laidoje „Išmanioji klasika“.

Laidą rengia Lietuvos nacionalinė filharmonija

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai