Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Vilniuje smuikininkė D. Kuznecovaitė atranda Paryžių?

2016-10-22, Šeštadienis 14:00
Julijus Grickevičius

Viename tvariausių Lietuvos kamerinės muzikos kolektyvų – Valstybiniame Vilniaus kvartete šį sezoną įvyko permainos. Penkiasdešimt metų pirmuoju smuiku Vilniaus kvartete griežė Audronė Vainiūnaitė, o pernai gruodį ją pakeitė jos mokine buvusi smuikininkė Dalia Kuznecovaitė. Tiesa, menininkės kūrybos kelias pasuko į Vilnių po aštuonerių metų studijų Vokietijoje ir Prancūzijoje. Smuikininkė labai sėkmingai pasirodė įvairiuose tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, solo ji griežė su įvairiais užsienio ir Lietuvos kolektyvais, koncertavo Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Kinijoje, Kanadoje diriguojant M. Sanderlingui, M. Diadiurai, E. Batizui, F. Mastrangelo, A. Pogai. 

Kas paskatino jaunąją kūrėją grįžti? Ar Vilniuje ji atranda Paryžių? Kas lemia sėkmę, konkuruojant klasikos pasaulyje? Apie tai laidoje „Išmanioji klasika“ savo mintimis dalijasi D. Kuznecovaitė.

(BFL/Tomo Urbelionio nuotr.)

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai