Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Interneto jūros piratai

07.08 Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Nors nuo 2017-ųjų iki 2020-ųjų Europos Sąjungoje internetinio piratavimo atvejų sumažėjo perpus, piratavimas ir toliau išlieka opia Bendrijos problema. Skaičiuojama, jog 2020-aisiais metais Europos interneto vartotojas siuntėsi ar naudojo piratinį turinį vidutiniškai 6 kartus per mėnesį.

Kai kur toks elgesys internete yra griežtai ribojamas – pavyzdžiui, Vokietijoje nelegaliai parsisiuntus filmą gali grėsti bauda nuo 300 iki 1000 eurų.

Tačiau kaip šiame kontekste atrodo Lietuva? Koks yra Lietuvos interneto pirato paveikslas? Ar dažniau piratauja jaunas žmogus? Kokia interneto kontrolės politika veikia, o kokia ne? Diskutuoja iniciatyvos „Kurk Lietuvai" projektų vadovė Elena Ruikytė bei skaitmeninių produktų kūrėjas ir Žinių radijo laidos „Du bitai" vedėjas Jonas Lekevičius.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai