Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kelionės traukiniu – kuo jos žavi jauną žmogų?

2022-09-04, Sekmadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Prabėgusią vasarą Europą traukiniu išmaišęs studentas Titas Burneckas planuodamas kitų metų keliones nežada sėstis už vairo ar į lėktuvo sėdynę – keliavimas traukiniu tapo nepamainomu. Pasak jaunuolio, užsienio geležinkeliai ir traukiniai nenusileidžia lietuviškiesiems. Visgi, jį maloniai nustebino net ir pačiuose mažiausiuose miesteliuose kabančios maršrutų švieslentės, komfortiški ir patogūs vagonai.

Vaikinui sunkumų nesukėlė nė ribotos bagažo apimtys – keliavo vos su dvejomis kuprinėmis, todėl jautėsi tarsi žygyje.

„Bet gal tame ir smagumas! <...> Smagi patirtis, nes tenka pasvarstyti, kaip viską sutalpinti ir išgyventi“ – Žinių radijo laidoje „Skaitmeninė karta“ kalbėjo jaunuolis.

Atrodo, važiuojant traukiniu belieka tik grožėtis gražiu kraštovaizdžiu. Deja, ne viskas yra taip idealu kaip gali pasirodyti. Jaunuoliui ir jo draugams teko susidurti ir su vėluojančiais ar lėčiau važiuojančiais traukiniais.

„Traukinių stotyse tokių didelių problemų kaip oro uostuose neteko pastebėti. Bet žmonių tikrai buvo labai daug. <…> Didesnis minusas – karštomis dienomis traukiniai turėjo važiuoti lėčiau, kai kurie maršrutai vėlavo net dvi ar tris valandas“ – kalba jis.

Kartu su bendraamžiais vaikinas porą savaičių keliavo Čekijos, Slovėnijos, Austrijos bei Kroatijos geležinkeliais. Jis pasakoja, kad kelionės metu stengėsi aplankyti ne tik didžiuosius miestus bei šalių sostines, tačiau ir mažesnius miestelius. Kaip pats sako, norėjo pasižiūrėti, kaip vyksta tikras gyvenimas.

„Sostinėse dažniausiai ryškesnė asimiliacija, negali patirti tos tradicinės kultūros, o mažesniuose miesteliuose ritmas sulėtėja, gali pamatyti, kaip verda gyvenimas, kaip atrodo įvairios tautų tradicijos, kaip žmonės bendrauja, su kuo gyvena, kokiomis nuotaikomis, kas jiems svarbu. <...> Tai yra šioks toks brilianto ieškojimas – tu gali apieškoti geras vietas, gali rasti gerų ir tikrai įspūdingų, sostinei neprilygstančių kampelių“ – patirtimis dalijasi vaikinas.

Studentui nekilo sunkumų ir bendraujant su vietos gyventojais – kalbos barjero nebuvo, o dauguma žmonių puikiai kalbėjo angliškai. O net ir nesusikalbant bendra kalba, susišnekėti pavyko.

„Kroatijoje <...> keliavau į oro uostą. Taksi vairuotojas nemokėjo angliškai, bet buvo labai geros širdies, labai norėjo pakalbėti su manimi. Tiesiog su ženklais ir visokiais gestais kalbėjomės. <...> Toks ryšys su žmonėmis įsimena“ – sako Titas.

Nors keliaujant dažnas ima išlaidauti kiek daugiau nei įprastai, vaikinas sako, kad sutaupyti atostogų metu visada pavyksta. O pagrindinė to priežastis – tinkamas pasiruošimas ir kelionės planas.

„Svarbu skirti laiko pasiruošimui, paieškojimui įvairių vietų – dažnai galima pamatyti objektus ir nemokamai. Ypač studentams yra nemažai akcijų. <...> Tinkamai pasiruošiant, galima, pavyzdžiui, rasti pigesnę nakvynę. <...> O keliaujant visą dieną, nakvynė galiausiai yra tokia – svarbu, kad būtų kažkur saugiai padėti savo galvą. Penkių žvaigždučių viešbučio nesirinkčiau“ – atvirauja pašnekovas.

Visgi, jaunuolis neslepia – išmaišius užsienio žemes, visada gera grįžti į tėvynę ir pakeliauti Lietuvoje. O čia, pasak jo, tikrai yra ir kur nuvažiuoti ir ką pamatyti. Iš Radviliškio kilęs jaunuolis sako, kad dabar labiausiai norisi pakeliauti dar gerai nepažintame Dzūkijos krašte.

„Lietuvoje yra daug neatrastų vietų, kur ir pačiam neteko būti. <...> Žinoma, užsienis žavi – atrodo, kad ten geriau. Kaip sakoma, kaimyno žolė visada žalesnė. Bet Lietuva tikrai turi kuo pasidžiaugti, čia yra ką pamatyti – ir įvairius gamtos, tiek kultūrinius, tiek architektūrinius objektus“ – tikina vaikinas.

Straipsnis yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai