Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Europos gairės. Ar išvengsime aukų Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje?

11.18 Ketvirtadienis 11:05
Augustė Lyberytė

Įtampos Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje tęsiasi – Lenkijos Gynybos ministerija praneša, jog baltarusių pajėgos atveda vis daugiau migrantų grupių prie Kuznicos pasienio punkto. Lietuvos pasieniečiai taip pat praneša pastebintys vis didesnes užsieniečių, bandančių neteisėtai kirsti valstybės sieną, grupes. Neabejojama, jog situacija bet kuriuo momentu gali eskaluotis dar labiau.

Reaguodama į „kylančią temperatūrą" pasienyje, ES imasi ne tik naujų sankcijų Minsko režimui, bet ir siekia tobulinti prieglobsčio politiką. Europos Parlamentas nubalsavo dėl naujos ES prieglobsčio agentūros sukūrimo – taip siekiama pagerinti bendradarbiavimą tarp ES šalių bei prireikus teikti joms operatyvinę pagalbą. Tačiau dėl fizinio barjero finansavimo Bendrijos pozicija kol kas nesikeičia.

Kaip situacija klostysis toliau? Kokių priemonių imasi tiek Lietuva, tiek Briuselis? Ko dar galime imtis, kad ši krizė netaptų ir humanitarine? Situaciją ES pasienyje aptarsime su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nare Dovile Šakaliene.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai