Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip keisis ekonomikos ir verslumo ugdymas mokyklose?

05.12 Trečiadienis 10:06
Kotryna Tamkutė

Gegužės 11 d. Lietuvoje buvo minima Pagarbos mokesčių mokėtojams diena. Jos metu yra siekiama informuoti šalies gyventojus apie jų sumokamus mokesčius ir sritis, kuriose jie yra panaudojami, didinti suvokimą, kad mokesčių mokėtojų veikla ir indėlis yra valstybės gerovės pagrindas.

Vienas iš būdų didinti ekonomikos išmanymą ir finansinį gyventojų raštingumą – ekonominį mąstymą, verslumo gebėjimus diegti dar mokykloje. Tai darosi vis aktualiau – pasaulyje vykstantys globalizacijos, skaitmenizacijos procesai nuolat kelia naujus reikalavimus švietimo sistemai. Ugdymo turinio atnaujinimas atsižvelgiant į socialinio ir ekonominio gyvenimo raidą ir nuolat kintančius visuomenės poreikius – viena svarbiausių jos pertvarkos sričių. Jaunuoliams vis aktualesni darosi orientavimosi rinkoje, asmeninių finansų tvarkymo, globalinių ekonominių procesų supratimo įgūdžiai.

Apie tai, kaip atrodo ekonomikos ir verslumo ugdymas Lietuvoje šiandien bei kokių pokyčių galima tikėtis atnaujinant bendrojo ugdymo programas, laidoje diskutuoja „Turing school“ ir Vilniaus privačios gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojas Klaudijus Melys ir ekonomikos ir verslumo mokytoja Laima Girdauskiene iš Kauno Saulės gimnazijos.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai