Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Trąšų tranzito skandalas: svarbiau šalies reputacija ar milijonai?

2021-12-10, Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienį sakė esą pasiryžę trauktis iš pareigų, prisiimdami atsakomybę dėl nevykdomų JAV sankcijų Baltarusijos įmonei „Belaruskalij“. Premjerė Ingrida Šimonytė teigė kitos savaitės pradžioje pranešianti, ar ministrai gali toliau eiti pareigas, ar ne.

Politinės atsakomybės klausimas kilo, kai trečiadienį įsigaliojus amerikiečių sankcijoms „Belaruskalij", per Lietuvą toliau vyksta šios įmonės gaminamų trąšų tranzitas. Vieni teigia, kad teisiškai niekas nėra pažeidžiama, kiti pabrėžia politinę ir reputacinę kainą Lietuvai: kovojame pirmuose frontuose už griežtas sankcijas Minskui, bet patys stengiamės išvengti sankcijų poveikio.

Diskutuoja: portalo „15 min” vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis, buvęs premjeras Algirdas Butkevičius, Vilniaus universiteto teisės profesorius Vytautas Nekrošius, Klaipėdos meras Vytautas GrubliauskasVytauto Didžiojo universiteto profesorius Šarūnas Liekis

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai