Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas kompensuos ekonominę žalą dėl Kinijos sankcijų?

01.19 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė verslo ir valdžios atstovus diskusijai kaip apsiginti nuo Kinijos paskelbtų neoficialių sankcijų mūsų verslui, dėl kurių anot Lietuvos pramoninkų šalis gali patirti 300 mln. nuostolių. Lietuvos ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė pripažįsta, jog jai nerami dėl užsienio investicijų, nors prieš savaitę šią situaciją pavadino „krizele". Verslo atstovai nuogąstauja, kad Lietuvos sprendimas atidaryti Taivaniečių prekybos atstovybę gali padaryti didžiulę ekonominę žalą.

Kinija rudenį sustabdė krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas, be to, ji išbraukė Lietuvą iš muitinės sistemų, todėl lietuviški kroviniai negali patekti į šalį.

Diskutuoja įmonių grupės „Neaustinių medžiagų fabrikas“ generalinis direktorius Stanislovas Grušas, ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, buvęs eurokomisaras Vytenis Andirukaitis ir europarlamentaras Petras Auštrevičius.  

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai