Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Rekomendacijos darbdaviams: darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo politika organizacijoje

05.17 Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Lietuvos gyventojų apklausos duomenys parodė, kad 45 proc. Lietuvos gyventojų, negalėdami suderinti asmeninio gyvenimo su darbu, svarstytų keisti darbą. Ir nors Darbo kodeksas numato aibę įvairių priemonių, tokių kaip nuotolinis darbas, lankstus darbo grafikas, papildomi laisvadieniai vaikų auginimui ar mokymosi atostogoms, galinčių palengvinti darbo ir asmeninio gyvenimo derinimą, dažnai jų taikymas darbovietės praktikoje priklauso nuo egzistuojančios darbo kultūros ir darbdavių geranoriškumo. Tad aiški darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo politika yra pirmas žingsnis organizacijoms, kurios nori išlaikyti darbuotojus ir juos motyvuoti. Įmonės ir organizacijos Lietuvoje jau pradeda galvoti apie priemonių paketus, kurie palengvintų darbuotojų darbo ir asmeninio gyvenimo suderinamumą. Kai kurios iš jų kuria ir tam skirtą politiką bei veiksmų planus.
Palankios balansui aplinkos kūrimas organizacijoje yra ilgalaikis procesas, reikalaujantis organizacijos įsipareigojimo, sistemingumo ir nuoseklumo. Nuo ko pradėti? Kokie turėtų būti pirmieji žingsniai ir tolimesni veiksmai?

Pašnekovės: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos lygių galimybių integravimo ekspertė, konsultuojanti organizacijas darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo politikos klausimais Ieva Laugalytė, „Tele2" viešųjų ryšių vadovė  Asta Buitkutė ir Vilniaus universiteto, lygių galimybių koordinatorė Lina Garbenčiūtė.

Laidą „Atviras pokalbis" pristato Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Projektas „Daugiau balanso" dalinai finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos (2014-2020) lėšomis.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai