Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl svarbu, kad verslo priežiūra būtų vykdoma skaidriai ir kaip to pasiekti?

09.28 Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Lietuvoje ūkio subjektų priežiūrą vykdo apie 50 institucijų. Jų skaičius nuolatos kinta, tačiau, bet kuriuo atveju, yra nemažas. Lietuvoje verslo priežiūrą vykdo daugiau kaip 6000 priežiūros specialistų, tačiau STT gauna pranešimus apie pavienius atvejus, bandant juos papirkti. Ar tikrai nėra korupcijos tokioje rizikingoje srityje? O galbūt niekas nepraneša? Ką daryti, kad korupcijos rizikos būtų sumažintos?

Pastaraisiais metais STT atliko korupcijos rizikos analizes Aplinkos apsaugos departamente, Užimtumo tarnyboje, Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, Valstybinėje augalininkystės tarnyboje, Nacionalinėje žemės tarnyboje ir kitose institucijose bei nustatė korupcijos rizikas, teikė siūlymus kaip didinti skaidrumą verslo priežiūros srityje.

Nacionalinėje korupcijos prevencijos darbotvarkėje, kurioje numatyti 12 metų šalies antikorupcinės politikos ir pažangos tikslai bei uždaviniai, daug dėmesio skiriama verslo priežiūros temai ir uždaviniams, kaip šią sritį padaryti skaidresnę.

Diskutuoja STT direktoriaus pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė, Lietuvos Verslo konfederacijos vadovas Andrius Romanovskis ir ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai