Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl Nobelio premija dar ne Lietuvoje?

10.16 Penktadienis 10:05
Ignas Klėjus

Praėjusią savaitę Lietuvos mokslo bendruomenė pasipiktino Nobelio premijos komisijos sprendimu, kai tarp chemijos Nobelio premijos laureatų nebuvo įtrauktas Vilniaus universiteto mokslininkas prof. Virginijus Šikšnys. Jis atliko tokius pat tyrimus ir atradimus CRISPR-Cas9, vadinamųjų „genų žirklių“ srityje kaip ir laureatėmis paskelbtos amerikiečių biochemikė Jennifer Doudna ir prancūzų mokslininkė Emanuelle Charpentier.

Pokalbyje su Vilniaus universiteto mokslo prorektore Prof. Edita Sužiedėliene ir mokslininku dr. Giedriumi Gasiūnu atsakysime į klausimus, kodėl prof. Virginijus Šikšnys nebuvo įtrauktas tarp laureatų, kaip tokio lygio įvertinimas būtų galėjęs pakeisti Lietuvos mokslą ir kaip jaučiasi pats mokslininkas šiuo metu.

Laidą „Ateitis priklauso tiems" remia „Optometrijos centras“ - išskirtinis dėmesys jūsų akims ir regėjimo korekcijai. Daugiau informacijos www.optometrija.lt

Komentarai


Naujausi epizodai