Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip vyksta išankstinis balsavimas?

2024-05-08, Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Pirmą išankstinio balsavimo prezidento rinkimuose ir pilietybės referendume dieną rinkėjai daugiau nei dukart aktyvesni nei 2019 metais, jau balsavo 1,7 proc. rinkėjų. Šiemet išankstinis balsavimas vyks tris dienas – nuo antradienio iki ketvirtadienio.

Einantys balsuoti kritikuoja painią referendumo formuluotę, teigia, kad jiems trūksta informacijos ir apskritai mažai kas tiki, kad referendumu šįkart pavyks tokią teisę išplėsti.

Diskutuoja: Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės pavaduotojas Maksimas Reznikovas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Mažvydas Jastramskis, Mykolo Romerio universiteto politologas Saulius Spurga, „Spinter tyrimai" vadovas Ignas Zokas

Antroji laidos dalis. Seimas linkęs nuo 2026 metų gegužės uždrausti deginti akmens anglį, lignitą, koksą, durpes keturiuose šalies kurortuose bei šešiuose didmiesčiuose, kuriuose gyvena virš 50 tūkst. gyventojų. Tuo metu miesteliuose ir kaimuose šis draudimas nebūtų taikomas. Ar teisinga uždrausti deginti anglį ne visoje Lietuvoje? Laidoje – Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Seimo narys Kasparas Adomaitis.

Eltos nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai