Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Putinas tremia ukrainiečius. Ar įmanoma tai sustabdyti?

05.11 Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Teigiama, kad nuo karo pradžios Rusijos ginkluotosios pajėgos iš Ukrainos jau ištrėmė daugiau nei milijoną ukrainiečių. Tikslios informacijos nėra daug, o ir pasaulis nesiima veiksmų užkirsti tam kelią. Ukraina skelbia, kad tarp ištremtų ukrainiečių daug vaikų, kurie yra našlaičiai. Ukrainos Teisingumo ministerija sako, kad tai įprasta Rusijos praktika. Panašūs trėmimai vyko ir Kryme bei Donbase. Tokie veiksmai lyginami su nacių ir sovietų metodais.

„Tai didžiulė problema. Priminsiu, kad Rusijos Dūma svarsto nutarimą, kuris leis ukrainiečių vaikus įsivaikinti be jų tėvų sutikimo. Faktiškai, tai gyventojų grobimas, senas metodas, kai pildoma sava tauta, naikinant svetimą", – portale lrt.lt cituotas Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius. Kas tiksliai žinoma? Ar kas nors gali tai sustabdyti? Klausiame Seimo narės Paulės Kuzmickienės.

Antroji laidos dalis: jau kurį laiką Europos tėvus gąsdina neaiškios kilmės vaikų hepatito protrūkis. Kai kurie ligos atvejai yra tokie sunkūs, kad baigiasi kepenų transplantacijomis, tačiau tikslios kilmės nepavyksta nustatyti. Atsiranda įvairių nuomonių, neva, tai gali būti netgi nauja COVID-19 mutacija. Ar verta sunerimti? Ar įmanoma apsaugoti vaikus? Kalbame su pediatrų draugijos pirmininku Vaidotu Urbonu.

unian.info nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai