Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Nuo meilės iki neapykantos tik... viena trišalė saugumo sutartis

09.17 Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

JAV prezidentas Joe Bidenas, Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas ir Jungtinės Karalystės Vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas trečiadienį paskelbė apie sudarytą naują trišalę partnerystę saugumo srityje – AUKUS. Dėl šios partnerystės nukentėjo Prancūzija, iš kurios Australija iškart atsisakė pirkti povandeninius laivus. Taip buvo numarintas 90 milijardų dolerių Australijos kontraktas dėl prancūziškų povandeninių laivų pirkimo. Situacija įžiebė Prancūzijos pyktį ne tik Australijai, bet ir artimai sąjungininkei – JAV. Ar pavyks susitaikyti? Gal šis kivirčas palies ir kitas Europos Sąjungos valstybių nares?

Diskutuojame su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docente Margarita Šešelgyte

Antra laidos tema: Kalbos apie galimybių pasą nesiliauja. Galimybių pasai pradėti klastoti, kai kurie žmonės į parduotuves, kavines ar renginius keliauja su pažįstamų pasais ir tikisi, kad nebus paprašyti parodyti asmens tapatybę įrodantį dokumentą. Facebook tinkle tautiečiai netgi moko kitus kaip apeiti šią sistemą. Visgi, Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis siūlo nejuokauti ir primena, kad už šio dokumento klastojimą gali grėsti net laisvės atėmimas iki 3 metų, piniginė bauda arba areštas. Na, o kiti žmonės nusprendė protestuoti – visiškai nebesilanko pagrindiniuose prekybos centruose. Ar šiuos tylius protestus jaučia prekybininkai?

Apie tai šiandien kalbame su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktore Rūta Vainiene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai