Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokio dydžio žuvys plaukiojo senovės Lietuvoje?

2023-12-06, Trečiadienis 16:05
Monika Kazlauskaitė

Pusantro metro starkiai ir lydekos šiandieną skamba tarsi laimikiai iš pasakų šalies. Šiandieną meškeriotojai apie tokius laimikius gali tik pasvajoti ir džiaugiasi sugavę 70 cm starkį ar metrinę lydeką, tačiau prieš šimtus metų mūsų protėvių tokie laimikiai per daug nestebino. Archeologiniai kasinėjimai Lietuvoje rodo, kad senovės lietuvių mityboje ypatingą reikšmę teikė būtent žuvys, o jų įvairovė ant stalo daugiausia priklausė nuo užimamo statuso. Be to, kai kurios žuvys buvo tokios brangios ir vertinamos, kad jos būdavo netgi naudojamos kaip prestižinė dovana kitiems didikams ar net kitų šalių valdovams.

Kokios žuvys plaukiojo mūsų upėse ir ežeruose Viduramžiais ir dar seniau? Ar yra pagrindo mituose, kad gilioje senovėje lydekos užaugdavo iki dviejų metrų? Kokią žuvį mūsų didikai dažniausiai dėdavo ant stalo? Apie mūsų žuvų istoriją diskutuojame su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Archeologijos katedros mokslų daktare Giedre Piličiauskiene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai