Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokio dydžio ešerys Lietuvoje laikomas trofėjumi?

2023-11-22, Trečiadienis 16:05
Monika Kazlauskaitė

Ko gero, atsakymas į klausimą priklauso nuo kiekvieno meškeriotojo asmeninės patirties ir nuomonės, tačiau nemažai jų sutinka, kad dideliu ešeriu galima laikyti žuvį nuo 35 cm ribos. Didžiųjų ešerių sugauti Lietuvoje tampa ne taip paprasta, nes dalis šių žuvų nebegrįžta į vandens telkinius. Meškeriotojai stebisi, kad ešeriai gali būti gaudomi ištisus metus, šios žuvys neturi jokio ramybės periodo, juos galima gaudyti per nerštą, nėra numatytas ir sugautų žuvų vienetų limitas.

Kokio dydžio ešerys Lietuvoje laikomas trofėjumi? Kada ir kaip geriausia jį pagauti? Ar sugavus vieną didelį ešerį galima tikėtis daugiau pagavimų toje pačioje vietoje? Kokie masalai labiausiai pasiteisina didelių ešerių paieškose? Ar reikia ešeriams apsaugos ir kodėl sugauto ešerio nereikėtų laikyti už apatinio žandikaulio?

Apie tai ir kur kas daugiau laidoje „Žuvys kalba" diskutuojame su meškeriotojais Andriumi Urbonu ir Andriumi Steponaičiu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai