Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokia bus verslinės žvejybos ateitis Lietuvoje?

2024-04-10, Trečiadienis 16:05
Monika Kazlauskaitė

Jau kurį laiką valstybės politika suka nuo verslinės žvejybos prie mėgėjiškos. Nors bandyta visiškai uždrausti verslinę žvejybą mūsų vidaus vandenyse – pastangos nuėjo perniek, Seime siūlymas nesulaukė daugumos pritarimo. Prieita prie kompromisinio varianto – žvejams verslininkams už pasitraukimą iš verslo siūloma mokėti kompensacijas su išlygomis, kad jie versline žvejyba užsiimti nebegalės. Tam numatyta skirti 6 mln. eurų. Europos Komisija pritarė, jog būtų mokamos kompensacijos už pasitraukimą iš verslinės žvejybos.

Kaip bus kuriamas kompensacijų išmokėjimo modelis? Kada dėl kompensacijų galės kreiptis verslininkai? Ar ta pati tvarka galios ir ežeruose tinklais ir gaudyklėmis žuvis gaudantiems žvejams? Apie tai kalbame su Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininke Aiste Gedviliene ir Aplinkos ministro patarėju Eimantu Norkūnu

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai