Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Karališkieji eršketai Lietuvoje – nuo sterlės iki belugos

2023-11-29, Trečiadienis 16:05
Monika Kazlauskaitė

Lietuvoje nėra daug žuvų, kurios užauga didesnės nei keli metrai ir sveria net iki kelių šimtų kilogramų. Dėl to neabejotina, kad vienos įspūdingiausių ir aristokratiškiausių žuvų mūsų vandenyse yra būtent eršketžuvės. Lietuvoje jau kuris laikas bandoma atkurti išnykusią aštriašnipių eršketų populiaciją, tikimasi, kad šios žuvys sulaukusios bent trisdešimties metų sugrįš neršti į mūsų upes: Nerį, Šventąją. Kiek anksčiau Nemunas buvo įžuvintas sterlėmis. Į privačias kūdras žmonės vis dažniau nori įsileisti įvežtinių rusiškųjų ir sibirinių eršketų tikintis, kad šios žuvys užaugs gražiais trofėjais.

Kuo ypatingos eršketinės žuvys ir kodėl jos taip sparčiai nyksta pasauliniu mastu? Kiek prie to prisidėjo žmogaus veikla? Kaip bus gerinamos sąlygos mūsų aštriašnipių eršketų motininei bandai Lietuvoje? Kodėl mes aštriašnipių eršketų dar neveisiame savarankiškai? Kaip tinkamai savo kūdroje prižiūrėti sibirinius ar rusiškuosius eršketus?

Apie tai ir dar daugiau kalbame su Žuvininkystės tarnybos specialistu Andrej Pilinkovski ir žuvininkystė ūkio „Ingridos žuvys" vadovais Ingrida ir Eivilu Norkais.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai