Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ichtiologas: ateities prognozė lašišoms niūresnė nei šapalams

2024-04-24, Trečiadienis 16:05
Monika Kazlauskaitė

Mūsų vandenyse įsitvirtino kelios invazinės žuvų rūšys, t. y. juodažiotis grundalas, Kaspijinis upinis grundalas, nuodėgulinis grundalas, rytinis gružlelis. Tačiau prie mūsų sienų artinasi ir kitos nevietinės žuvys, kurios nesunkiai galėtų patekti į mūsų upes, ežerus. Visa tai – žmogaus veiklos ir klimato kaitos pasekmė. Kalbant apie besikeičiantį klimatą, ichtiologai kai kurioms mūsų vietinėms žuvų rūšims prognozuoja niūrią ateitį. Ypač sunkūs laikai ištiks atlantines lašišas, seliavas, stinteles, nukentės ir kai kurios kitos mažosios mūsų vandenų gyventojos.

Kokios invazinės žuvys gali patekti į mūsų vandenis netolimoje ateityje? Kaip jos galėtų paveikti mūsų ekosistemas? Kodėl ateities prognozė lašišoms yra kur kas niūresnė nei šapalams? Kaip mūsų vandens telkiniai ir žuvų įvairovė gali atrodyti po 50 ar 100 metų?

Apie tai kalbame su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro dr. Algirdu Kaupiniu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai