Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Pasiaiškinam?“. Ko dar nežinome apie legendinį „Lituanicos“ skrydį?

2023-07-21, Penktadienis 13:00
Aušra Jurgauskaitė

Suėjo lygiai 90 metų po legendinio „Lituanicos“ skrydžio. 1933-iųjų liepos 15-ąją Steponas Darius ir Stasys Girėnas pakilo iš oro uosto Niujorke, siekiant perskristi Atlantą ir nusileisti tėvynėje. Bet to padaryti jiems nepavyko dėl įvykusios katastrofos. Jie žuvo už 650 kilometrų nuo tikslo. Nedaug kas žino, kad pilotai iš tikrųjų nebuvo labai artimi draugai, kad Stasys Girėnas iš tikrųjų buvo Stanislovas Girskis, nedaug kas galėtų pasakyti ir tikrąsias priežastis, kodėl jų skrydis baigėsi tragedija. Ar yra šioje istorijoje neapdainuotų herojų? Kodėl ją gaubia mitai? Kokie klausimai dar neatsakyti?

Pašnekovas – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas daktaras Nerijus Šepetys, kuris yra ir knygos „Lituanica. Nematoma pusė“ redaktorius.

Visa laida https://contribee.com/ziniuradijas/post/40201

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

teltonikos-vadovas-lietuvoje-mazai-aukstos-pridetines-vertes-imoniu-nes-nera-specialistu-89269-1718604786 Citata
2024 m. birželio 17 d.