Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Pasiaiškinam?”. Kas, jei įslaptintų dokumentų namo parsineštų buvę ar esami Lietuvos vadovai?

01.24 Antradienis 11:00
Aušra Jurgauskaitė

Šia tema kalbamės atsispirdami nuo istorijų Jungtinėse Valstijose. O jos tokios, kad pernai eksprezidento Donaldo Trumpo rezidencijoje buvo rasta daugiau nei 30 dėžių dokumentų iš jo prezidentavimo laikų, o tarp jų – ir maždaug 300 įslaptintų dokumentų. Šiemet pranešta, kad dokumentų iš dabartinio prezidento Joe Bideno viceprezidentavimo laikų rasta jo kabinete ir rezidencijoje, tiesa, gerokai mažiau nei pas D. Trumpą. Tačiau tiek D. Trumpo, tiek J. Bideno istorijos šiuo metu tiriamos, o kokios gali būti jų pasekmės dar nėra aišku.

Tai proga pažvelgti į tai, kokia atsakomybė grėstų Lietuvoje, jei kuris nors iš valstybės vadovų, buvusių ar esamų, būtų parsinešę įslaptintų dokumentų namo. Mūsų šalyje šią tvarką apibrėžia LR valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymas, o jo priežiūrą vykdo Valstybės saugumo departamentas. Deja, departamento atstovai negalėjo dalyvauti šiame pokalbyje, tačiau atsakymus į klausimus atsiuntė raštu –kelis juos cituojame pokalbyje su buvusiu VSD vadovu Gediminu Grina.

Visa laida https://contribee.com/ziniuradijas/post/28520.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai