Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Pasiaiškinam?“. Kai nesiseka namie – ieškai problemų svetur. Ar tai taikytina Kinijai? (ištrauka)

2024-03-17, Sekmadienis 13:00
Aušra Jurgauskaitė

Paskelbus apie Kinijos nekilnojamo turto kompanijos „Evergrande“ likvidavimą, pasaulis sukluso – ar dabar gresia krizė. Jau tuoj nuo šio fakto bus praėję du mėnesiai ir, nepaisant to, kad įmonės skola buvo tokio dydžio, kaip 2 proc. Kinijos BVP – kol kas atrodo, kad Pekino ekonominė padėtis dėl to nepatyrė rimtesnio kolapso. Nors, kas yra neįprasta – patys komunistinės šalies pareigūnai pripažįsta – iššūkių yra. Tačiau tai nesukliudė nusistatyti 5 proc. ekonomikos augimo tikslo šiems metams. Nesukliudė ir daugiau nei 7 procentais didinti gynybos biudžeto.

Tad, kas vyksta Kinijos ekonomikoje, kiek mes apskritai galime detaliai tai žinoti? Ar Kinijai pritaikytina frazė: kai nesiseka šalies viduje – ieškai problemų išorėje? Reaguojant į aktualijas – dar apie „TikTok‘ą“ pasikalbėsime su mūsų pašnekovu, o jis  – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Finansų ir ekonomikos programos direktorius dr. Pijus Krūminas.

Kalbina Aušra Jurgauskaitė.

Plačiau: https://contribee.com/ziniuradijas/post/56200

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai