Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Finansinio raštingumo grimasos: daug lietuvių nesijaučia atsakingi už savo finansinę padėtį

2023-10-30, Pirmadienis 11:05
Lina Luneckienė

Skirtingi tyrimai atskleidė, kad lietuvių finansinio raštingumo žinios ir supratimas yra vienas silpniausių tarp Europos šalių. Lietuvos banko iniciatyva šiais metais vykusio „Spinter“ tyrimo duomenys rodo, kad net 63 proc. apklaustų gyventojų mano, jog jų asmeninė finansinė padėtis nepriklauso nuo jų pačių, 39 proc. yra susidūrę su finansiniais sukčiais.

Kol kas šie rodikliai nesikeičia, todėl įvairios institucijos imasi veiksmų, kad situacija pagerėtų. Viena tokių edukacinių iniciatyvų priklauso ir INVEGAI, įgyvendinančiai tęstinę finansinio raštingumo ugdomąją kampaniją, kuri lapkričio 9 d. finišuos finansinio raštingumo egzaminu, vyksiančiu  www.finansuegzaminas.lt, skirtu visiems, norintiems pasitikrinti žinias apie finansus.

Pokalbis su  Lietuvos bankų asociacijos vadove Eivile Čipkute ir INVEGOS marketingo projektų vadove Jurgita Brazauskaite-Inciene.

Laidą „Verslo pulsas" pristato „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA).

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai