Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Nesuklaidinti. Kodėl „Facebook" blokuoja palaikančius Ukrainą?

2023-02-15, Trečiadienis
Jonė Sąlygaitė

 Dalies Ukrainą palaikančių asmenų profiliai „Facebook" tinkle – blokuojami, o Rusijos palaikytojai ir toliau sėkmingai reiškiasi „Meta" kompanijos socialiniuose tinkluose. Nuobaudos aplanko net ir tuos, kurie renka paramą Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms. Imtis šią problemą spręsti ėmėsi Lietuva. Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su „Meta" atstovais, pasiaiškinti, kodėl taikomi dvigubi standartai. Kuo „Meta" kompanijai neįtinka Ukrainą palaikantys žmonės? Kodėl užsimerkiama prieš rusų, kurstančių karą, pasisakymus socialiniuose tinkluose? Ar kanclerės susitikimas su „Meta" atstovais bent kiek pakeis situaciją? 

Diskutuojame su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte ir Debunk.org vadovu Viktoru Daukšu. O kiek Lietuva „Meta" standartus gali keisti, pasitelkus teisę? Apie tai papasakos advokatų profesinės bendrijos „Noor" vyresnioji teisininkė Raminta Bučiūtė.

 Laidą į gestų kalbą verčia Rūta Verbickienė.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai