Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Nesuklaidinti. Kas tos trolių bei botų fermos?

2023-02-22, Trečiadienis
Jonė Sąlygaitė

Seime atsirado siūlymas už dezinformacijos sklaidos didinimą per trolių bei botų fermas taikyti baudžiamąją atsakomybę. Tiesa, tokia atsakomybė būtų taikoma tik tuomet, kai veikiama prieš Lietuvos valstybę, jos konstitucinę, demokratinę santvarką ar teritorinį vientisumą. Socialiniai tinklai neretai sulaukia kritikos, kad prieš trolių bei botų fermas – užsimerkia, vengia užsiimti internetine higiena. Kelių žmonių tūkstančiai sukurtų socialinių tinklų paskyrų metų metus sėkmingai vykdo veiklą, o realūs vartotojai susiduria su manipuliacijomis, neretai pasitelkus trolius siekiama paveikti dalies visuomenės nuomonę skaldančiais klausimais. Taigi, kas tie botai ir troliai? Kaip kuriamos trolių fermos? Ar sudėtinga surasti tokių fermų įkūrėjus? O kaip atpažinti, kad socialinėje erdvėje susiduriame su troliu arba botu? Ar prieš juos galime pakovoti kiekvienas?

Diskutuojame su Vilnius Tech studijų prorektore doc. dr. Živile Sederevičiūte-Pačiauskiene ir Lietuvos karo akademijos docentu dr. Viktor Denisenko.

Laidą į gestų kalbą verčia Inesa Mateikė.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai