Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip Sorošas, Švabas ir Geitsas tapo pasaulinių sąmokslo teorijų epicentrais?

2023-10-31, Antradienis
Jonė Sąlygaitė

Pandemijos metu ypač pradėtos linksniuoti Džordžo Sorošo, Klauso Švabo ir Billo Geitso pavardės. Dalis visuomenės patikėjo, kad naudodamiesi pandemija, keli turtingiausi pasaulio žmonės sukūrė masių kontrolės mechanizmą. Skelbiama ir apie „Didįjį perkrovimą", neva, pasinaudojant pandemija, pasaulinis elitas siekia sunaikinti kapitalizmą ir įgyvendinti radikalius socialinius pokyčius. Negana to, Sorošas ir Geitsas vakcinomis arba COVID-19 testais, esą, sučipavo didžiąją dalį žmonių. Dažnai šios trys pavardės minimos ir po straipsniais, kuriuose rašoma apie liberalias idėjas, LGBT žmonių teises, rasistines ar seksistines problemas. Dalis visuomenės įsitikinę, kad tokius tekstus rašantys žurnalistai, problemas komentuojantys profesoriai yra finansuojami iš filantropo Sorošo fondų, kitaip tariant, papirkti skleisti melagienas. Suskaičiuoti visas sąmokslo teorijas, besisukančias aplink šiuos tris asmenis, turbūt neįmanoma. Kokiu būdu Sorošas, Švabas ir Geitsas tapo pasaulinių sąmokslo teorijų epicentru? Kodėl žmonės yra linkę ieškoti poros kaltųjų už masines problemas? Kaip įtikima sąmokslais?

Diskutuojame su Vilnius Tech universiteto dėstytoju, filosofu Alfredu Buiko ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentu dr. Antanu Kairiu.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai