Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar apribojimai pajėgūs pažaboti dirbtinio intelekto keliamas grėsmes?

2023-11-07, Antradienis
Jonė Sąlygaitė

Jungtinės Karalystės premjero organizuotame susitikime skirtingų šalių politikos ir technologijų lyderiai aptarė dirbtinio intelekto (DI) ateitį, keliamas grėsmes bei kaip ši technologija pakeis ateities visuomenės kartas. Nors DI jau dabar palengvina dalies specialistų darbus, ir toliau stiprėja baimės, kad bus prarastos darbo vietos, šio intelekto dėka bus sukurtos itin galingos kibernetinės atakos, brėžiamas ir siaubo filmų scenarijus – žmonės praras DI sistemų kontrolę. Europos Sąjunga jau ruošia reguliavimus, kurie turėtų apriboti DI, visgi kyla nuogąstavimų, ar įvedusi ribojimus Bendrija nepralaimės konkurencinėje kovoje Jungtinėms Valstijoms, Rusijai ar Kinijai? Siekiama tarptautinio bendradarbiavimo viso pasaulio mastu, bet ar tai įmanoma? Ar apribojimai pajėgūs pažaboti DI keliamas grėsmes? O gal DI riboti nereikia? Kiek pagrįstos baimės dėl prarastų darbo vietų, stiprėjančių kibernetinių atakų? Ar žmonės gali prarasti DI sistemų kontrolę? 

Diskutuojame su advokatu Andriumi Iškausku, Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos prezidentu Dovydu Čeilutka ir Vytauto Didžiojo universiteto profesore Jurgita Kapočiūte-Dzikiene.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai