Paskambinkite į studiją

 
Grįžti 10 s atgal
00:00
00:00
00:00
Nustatymai
Išdidinti
Error loading media:
File could not be played
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip gimė Stokholmo sindromas ?

2025-02-24, Pirmadienis 06:10
Rokas Simanavičius

Stokholmo sindromas, pavadintas 1973 m. Švedijos sostinėje įvykdyto banko apiplėšimo, kai įkaitai įsijautė ir net gynė savo pagrobėjus, vardu, tapo svarbiu psichologiniu reiškiniu. Šis incidentas susijęs su keturiais įkaitais, kuriuos banko saugykloje šešias dienas laikė du pabėgę nuteistieji, o įkaitai ėmė simpatizuoti savo pagrobėjams ir atsisakė juos gelbėti bandžiusių valstybės pareigūnų pagalbos. Tą kartą žiniasklaida sukūrė terminą Stokholmo sindromas, kad apibūdintų šį gluminantį elgesį, kuris atrodė priešingas laukiamai baimės ir priešiškumo reakcijai. Šis įvykis tapo lūžio tašku siekiant suprasti, kaip itin didelį stresą patiriantys asmenys gali užmegzti emocinius ryšius su tais, kurie kelia grėsmę jų gerovei. Nuo to laiko Stokholmo sindromas buvo tiriamas ir stebimas įvairiomis aplinkybėmis, pradedant prievartos santykiais ir pagrobimo scenarijais, baigiant kultų aplinka ir įkaitų situacijomis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais lietuviškoje platformoje Contribee arba Patreon.

Naujausi epizodai

SIŪLOME

Penktoji kolona: kaip gimsta išdavikai?