Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kiek metų mamutui? Apie datavimą radioaktyvios anglies metodu

01.09 Ketvirtadienis 10:06
Lukas Keraitis

Europoje yra tik kiek daugiau nei dvidešimt laboratorijų, galinčių padėti archeologams, teisės medicinos ekspertams ir kitiems besidomintiems sužinoti tikslų mirusio organizmo amžių. Tiksliausius datavimo radioaktyvios anglies metodu tyrimus Baltijos šalyse atlieka Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkai.

Tarp jų tirtų objektų – mamutas, urvinis tigras ir kitos įdomybės. Kaip veikia datavimo radioaktyvios anglies metodas? Kaip tiksliai juo galima nustatyti objekto amžių? Kokius įdomius tyrimus mokslininkams teko atlikti?

Pašnekovai: Julius Paužolis, Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) projektų vadovas ir Algirdas Pabedinskas, FTMC Masių spektrometrijos laboratorijos inžinierius, doktorantas.

Laidą „Skaitmeniniai Horizontai" remia vaizdo stebėjimo sistemos HIKVISION. Išmanus žvilgsnis į verslo saugumą. Daugiau informacijos www.hikvision.lt.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai