Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Daiktų internetas (IoT): prijungti kasdienius įtaisus lengviau, nei atrodo

02.28 Ketvirtadienis 10:06
Lukas Keraitis

1981-ieji. Carnegie Mellon universiteto (JAV) inžinieriai nutaria išspręsti kiek praktišką problemą. Aukštu žemiau nei sėdi inžinieriai yra gėrimų aparatas. Dažnai jis tuščias, o jei ir pavyksta nusipirkti skardinę gėrimo – neretai ši nuviliančiai šilta. Tad mokslininkai prie aparato prijungia jutiklius, kurie matuoja, ar viduje yra skardinių ir ar jos atšalusios. Jutiklius sujungia ARPANET tinklu – darbartinio interneto seneliu (prie jo tuomet buvo prijungta vos 300 kompiuterių). Parašę specialią programą, inžinieriai savo kompiuteriuose mato, ar gėrimų aparate yra gėrimo, ar jis atšalęs ir ar verta dėl atsigaivinimo pakelti sėdynes nuo kėdžių.

Minėtasis gėrimų aparatas dabar laikomas pirmuoju prie interneto prijungtu daiktu.

Skaičiuojama, kad praėjusiais metais prie interneto buvo prijungta 10 mlrd. pačių įvairiausių įrenginių. Tuo tarpu po šešerių metų prie interneto prijungtų daiktų turėtų padaugėti 6 kartus – iki 64 mlrd.

Ką jau dabar galima prijungti prie daiktų interneto? Kaip jis atrodys ateityje?

Pašnekovas – „meikeris“ Mantas Rukuiža.

Laidą remia „Blue Bridge“ IT žinių centras. Daugiau profesionalų įžvalgų www.bluebridge.lt.

Komentarai


Naujausi epizodai