Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar pasieks peticijos reikalavimas ministro A. Verygos ausis?

04.21 Antradienis 06:05
Aistė Čiučiurkaitė

Internete plinta daugiau nei 10 tūkstančių parašų surinkusi peticija #NeMinistroReikalas, kurioje kreipiantis į Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, raginama „nedelsiant užtikrinti moterims galimybes saugiai nutraukti nėštumą ir karantino laikotarpiu“.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga praėjusį trečiadienį pareiškė, kad Lietuvoje įvestas karantinas gali būti proga persigalvoti apie nėštumo nutraukimą galvojančioms moterims, nes karantino metu kai kurios gydymo įstaigos nėštumo nutraukimą laiko nebūtina paslauga. Kiek vėliau ministro atstovė lrt.lt paaiškino, kad „karantino laikotarpiu abortai priskiriami prie tų stacionarinių procedūrų, kurias tenka atlikti ir dėl medicininių indikacijų, ir jų atlikimas sąlygotas riboto termino“. Todėl turėtų būti atliekamos ir karantino metu.

Pašnekovės  Jūratė Juškaitė, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė, manoteises.lt redaktorė ir Lina Bušinskaitė, Sveikatos apsaugos ministro atstovė.

Komentarai


Naujausi epizodai