Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Vilniaus miesto istoriją talpins ir pasakos Kirdiejų rūmai

2023-04-06, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Prieš kelerius metus laikinai Vokiečių gatvėje įsikūręs Vilniaus miesto muziejus ruošiasi naujiems namams. Jais taps rekonstruoti Kirdiejų rūmai, esantys Vilniaus identitetui itin svarbioje vietoje – Gedimino kalno papėdėje, tarp Katedros aikštės ir Bernardinų sodo.

Rekonstrukcija vyks pagal architektų Vytauto Buinevičiaus, Jokūbo Jurgelio, Vaido Bieliūno ir Laimio Valančiūno projektą „Sluoksniai", kuris neseniai pasibaigusiame architektūriniame konkurse išrinktas geriausiu pasiūlymu. Konkurso dalyviai turėjo užduotį pateikti Kirdiejų rūmų komplekso – pagrindinių rūmų, vežiminės, oficinos – ir aplinkos sutvarkymo bei pritaikymo Vilniaus miesto muziejui idėjas.

Apie tai, kaip pasikeis pačioje Vilniaus širdyje dešimtmečius irę, visuomenei uždari rūmai ir kokiu taps atsinaujinęs ir į naujus namus persikėlęs Vilniaus muziejus, laidoje kabėsimės su projekto „Sluoksniai" bendraautoriumi, architektu Jokūbu Jurgeliu ir Vilniaus miesto muziejaus direktore Rasa Antanavičiūte.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtf

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai