Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Šviežiausios idėjos – mažesniems Lietuvos miestams

2022-09-19, Pirmadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Dažniausiai diskusijos apie Lietuvos miestus ir jų ateitį sukasi aplink kelis didžiuosius – Vilnių, Kauną, Klaipėdą. O kokių pokyčių nori ir kokias ambicijas puoselėja mažieji Lietuvos miestai?

Kiekvienas jų turi savitą istoriją, tradicijas, pramonės palikimą, kiekvienas jų sprendžia skirtingas problemas, ir kiekvienas jų nori klestėti ir būti išskirtinis. Šiuos iššūkius miestams konkurse „Išmanusis miestas" kiekvienais metais padeda spręsti architektai ir architektūros studentai.

Šiemet aštuntą kartą žurnalo „Structum" organizuojamame konkurse pagrindinį profesionalų prizą laimėjo "GASP Landscape" architektai Gabija Petkūnaitė, Amedeo Ardolino, Simona Reičiūnaitė ir Paulius Usevičius), sukūrę projektą Pakruojo rajono savivaldybei – „Petrašiūnų dolomito karjero kraštovaizdžio atkūrimo ir integravimo vizija".

Apie konkurse nagrinėtas aktualias temas, Lietuvos miestelių lūkesčius ateičiai bei išskirtinį projektą Pakruojui laidoje kalbamės su konkurso organizatore Igne Dutova bei projekto „Petrašiūnų dolomito karjero kraštovaizdžio atkūrimo ir integravimo vizija" bendraautoriumi architektu Pauliumi Usevičiumi.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai