Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Naujojo Europos Bauhauzo prizas – lietuviškam bendruomenės projektui iš Šančių

2022-07-11, Pirmadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Prieš pusantrų metų Europos Komisijos paskelbta Naujojo Europos Bauhauzo iniciatyva pasiuntė pasauliui žinią: Europa mano, jog architektūra yra viena iš esminių sričių ir įrankių, galinčių užtikrinti visapusiškai kokybišką gyvenimą regione, o taip pat, kad Europos miestai turi būti kuriami atsižvelgiant į tris pagrindines vertybes – estetiką, tvarumą ir įtrauktį.

Kad žodžiai būtų palydėti konkrečiais pavyzdžiais, Europos Komisija įsteigė Naujojo Europos Bauhauzo prizą. Jis skiriami už geriausias, drąsiausias, tvariausias ir įdomiausias gamtinės ir miestų aplinkos gerinimo koncepcijas.

Dėl prizo skirtingose kategorijose varžėsi per 1000 projektų ir iniciatyvų iš visos Europos. O neseniai įteiktuose apdovanojimuose paaiškėjo, jog tarp geriausiųjų – ir projektas iš  Lietuvos!

Projektas „Genius loci: skaitmeninis žemėlapių kūrimo įrankis" įgyvendinamas Kauno Žemųjų Šančių bendruomenės, partnerystėje su Kauno technologijos universitetu, Bodø miesto savivaldybe ir Norvegijos bendruomenių asociacija „Vellenes fellesorganisasjon". Lietuvių projektas nurungė septynis kitus nominantus kategorijoje „Bendrystės jausmo atgaivinimas" ir pelnė antrąją vietą.

Kas tai yra projektas „Genius Loci", kaip jis padeda tobulinti miesto kūrimo procesą ir kaip atitinka Naujojo Europos Bauhauzo principus – estetiška, tvaru ir įtrauku – šioje laidoje kalbėsimės su Šančių bendruomenės nare, projekto „Genius loci" vadove Vita Gelūniene ir Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto profesoriumi Kęstučiu Zaleckiu.

Projektas „Genius Loci": https://sanciubendruomene.lt/lt/genius-loci/

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai