Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Naujojo Europos Bauhauzo apdovanojimų finale – „Gamtos biblioteka" Augustinams

2023-05-18, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Antrą kartą Europos Komisijos organizuojami Naujojo Europos Bauhauzo – iniciatyvos, 2019-aisiais paskelbtos Ursulos von der Leyen – apdovanojimai artėja prie finalo, kuriame – ir lietuviškas projektas. Keliose kategorijose įteikiami NEB prizai bus skiriami pavyzdiniams projektams, kurie įrodo, kad tvarūs sprendimai, kuriuos skatina Europos Žaliasis kursas, kartu gali būti ir estetiški, ir įtraukiantys piliečius, ir suteikiantys išskirtinių patirčių kasdieniam gyvenimui.

Konkursui iš įvairių Europos šalių pateikta beveik 1500 darbų. Praeitą savaitę paskelbtas Naujojo Europos Bauhauzo apdovanojimų šešiasdešimtukas. „Kylančios žvaigždės" grupėje, skirtoje pažymėti jaunų architektų idėjas, temoje „Atkurti susitapatinimo su vieta jausmą" tarp kitų trijų finalistų pateko ir jaunų architektų iš Lietuvos BLUMA projektas „Gamtos biblioteka". Architektai Augustijonų vienuolyno Vilniuje kieme pasiūlė pastatyti atvirą paviljoną, kuris tarnautų kaip edukacinė, bendruomenę burianti, atokvėpį mieste pasiūlanti erdvė, o taip pat veiktų kaip tvarus lietaus vandens surinkimo ir panaudojimo mechanizmas. Apie projektą „Gamtos biblioteka", miestą, gamtą ir tvarumo inovacijas šioje laidoje kalbėsime su projekto autoriais Ignu Kazlausku ir Gintare Kapočiūte.

Daugiau apie projektą „Gamtos biblioteka" https://prizes.new-european-bauhaus.eu/application/10844

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtf

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai