Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Mikro būste - makro idėjos

03.11 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Kokio dydžio būste gyvenate? O kokiame norėtumėte gyventi? Kokybišką būstą dauguma įsivaizduoja kaip erdvų, su kambariais kiekvienam šeimos nariui individualiai ir bendromis patalpomis šeimos buvimui kartu. Deja, toli gražu ne kiekvienas finansiškai įkanda tokią erdvią svajonę. Kita vertus, jeigu visi galėtų turėti svajojamo dydžio būstus, mūsų planeta tikriausiai jau būtų peržengusi klimato ir gamtos resursų apokalipsės slenkstį.

O gal galima gerai gyventi ne tik, kaip dabar populiaru sakyti, turint mažiau daiktų, bet ir mažiau erdvės? Turint labai labai mažai erdvės?

Tarptautiniame architektūrinių idėjų konkurse „Micro-home“ architektų iš viso pasaulio komandos buvo kviečiamos pateikti vizijas, koks galėtų būti labai mažas, vos 25 kv. m ploto namas, skirtas dirbančiai porai. Beje, namas turėtų funkcionuoti autonomiškai – t.y., nebūti prijungtas prie jokios miesto infrastruktūros. Tarp dalyvių pasižymėjo bei paskatinamąją premiją gavo ir studentų iš Olandijos komanda, kurioje – Lietuvos architektė Aistė Rakauskaitė. Su ja laidoje ir kalbamės.


Iliustracija: projektas Purifying home (aut. Aistė Rakauskaitė, Kiana Mousavi, Savanne Van Harrewijen). Konkurso Microhome 2020 paskatinamoji premija. Daugiau: https://architecturecompetitions.com/microhome2020/
<https://architecturecompetitions.com/microhome2020/?fbclid=IwAR3h1yzGzmr1DZlWz9mwV2M1-rlgU9G5vMhJHnDeIidsF2VeH_IvB5x0mYo>

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai