Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Mies van de Rohe Jaunojo talento apdovanojimo rinktinėje – lietuvės vizija Neapoliui

2023-05-04, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Kas dvejus metus įteikiamą Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimą – Mies van der Rohe prizą – žino ne tik Europos architektai. Prizo gavimas – vienas didžiausių architekto karjeros pripažinimų. Kol kas apdovanojimo konkurse nuolat dalyvaujantys Lietuvos architektai yra ryškiau pažymėti vieną kartą – kai 2017-iaisiais finalinį keturiasdešimtuką buvo atrinktas Paleko ARCH studijos ir studijos Plazma projektas „Rasų namai Vilniuje".

Šiandien kuklus lietuviškų vardų sąrašas prizo istorijoje pasipildė. Greta pagrindinio prizo organizuojamame Jaunojo talento apdovanojimo į geriausių studentų darbų keturiasdešimtuką vertinimo komisija išrinko Londono Vestminsterio universiteto Architektūros ir miestų mokyklos absolventės Rūtos Perminaitės projektą „OPEN: Paradise on the Edge" (Atvira: Rojus ant briaunos). Apie tai, kokias ateičiai svarbias temas nagrinėja ir kokius vizionieriškus atsakymus kuria būsimoji architektų karta bei kokią viziją Neapolio pakrantei pasiūlė Rūta, šioje laidoje kalbėsimės su Mies van der Rohe prizo koordinatoriumi Ivanu Blasi ir pačia Rūta Perminaite.

Iliustracija: Rūta Perminaitė

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtf

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai