Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Mano namai – socialinis būstas

2016-06-30, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė
Lietuvoje, anot pranešimų, ekonomika statistiškai auga, o gyvenimo lygis artėja prie vakarietiškų standartų. Dėl to verta džiaugtis. Tačiau akivaizdu, kad šiuo džiaugsmu mėgaujasi tik nedidelė dalis piliečių. Kaip – klasika – atsitinka daugumai kapitalizmo sistemoje gerovę auginantiems miestams, sulig gerovės augimu vienai visuomenės grupei didėja socialinė atskirtis. Kad mieste būtų gera gyventi ir sumaniausiems, versliausiems, sėkmingiausiems, ir silpniausiems, ne tiek sėkmingiems, reikalingi humaniški, bendruomeniški sprendimai, taip pat – ir miesto planavime.
Viena akivaizdžiausių aikštelių pademonstruoti minėtas vertybes – socialinis būstas, kuris LIetuvos miestuose toil gražu nėra pakankamas nei kokybiškas. Socialinio būsto bėdos būdingos ir labai išsivysčiusioms, turtingoms Europos šalims. Kaip jos sprendžiamos ten šiandien mums papasakos menininkas, architektas, pedagogas iš Didžiosios Britanijos Davidas Robertsas. Savo disertacijoje Davidas tyrė Londono socialinio būsto kvartalų istoriją, bendravo su gyventojais ir kūrė tokio būsto regeneravimo scenarijus. 
Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai