Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Gatvės menas – įvaizdžio prieskonis, visuomeninių procesų katalizatorius ar tarša?

2016-08-25, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Miestas – tai ne tik infrastruktūra darbui, paslaugoms ir kasdieniam gyvenimui, bet ir daug scena daugeliui ne tokių praktiškų, reglamentuojamų ir numatomų veiklų: tai ir istorijos vadovėlis, ir Pokemon žaidimo aikštelė, ir vietų susitikimams tinklas, ir t.t. Be natūraliai susiformavusių scenarijų, mieste klojasi ir naujas sluoksnis: jo paviršiai ir erdvės tampa drobe naujoms šmaikščioms, provokuojančioms citatoms, istorijoms, anekdotams, kuriuos kuria neformalus gatvės menas.  

Apie tai, kaip šis menas papildo ir keičia daugiasluoksnius miesto pasakojimus, ką jis duoda miestui, kiek jis – žaidimas, o kiek – rimtas miesto formavimo įrankis, šiandien kalbėsimės su ketvirtojo gatvės meno festivalio „Vilnius Street Art“ organizatorėmis Ūla Ambrasaite, Gabija Grišaite, miesto antropologe Jekaterina Lavrinec ir architektu Ignu Lukausku.

(BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.)

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai